Kedi - sekretne życie kotów. Pokaz z ramach  Międzynarodowego Dnia Kota

reż.: Ceyda Torun | Turcja, USA 2016 | dokumentalny 80'

DLA UCZESTNIKÓW POKAZU I ICH PUPILI MAMY UPOMINKI OD PARTNERÓW :):)ŚWIĘTUJCIE ZA NAMI MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOTA W KINIE "MIEJSCE"


Fenomenalny dokument o życiu stambulskich kotów, który podbił już serca publiczności na całym świecie!

 Ten niezwykły koci film podbił również serca krytyków (aż 98% pozytywnych recenzji w popularnym serwisie Rotten Tomatoes!) i stał się prawdziwym przebojem amerykańskich kin, będąc trzecim najlepiej zarabiającym nieanglojęzycznym dokumentem wszech czasów.

Stambuł to miasto z niezwykłą, sięgającą tysięcy lat historią i zarazem jedyne w swoim rodzaju najprawdziwsze kocie imperium. Koty, mając w nim swoje wyjątkowe, zaszczytne miejsce, są nieodłączną częścią lokalnej społeczności. Żyją na styku dwóch światów – dzikiego i cywilizowanego: nie mają swoich właścicieli, ale każdego dnia towarzyszą mieszkańcom w chwilach smutku i radości.

Bywają drapieżne, uparte, zdeterminowane, ale też wdzięczne, radosne i wierne. A tak naprawdę są najważniejszymi mieszkańcami Stambułu – ukrytym skarbem miasta, niestrudzonymi towarzyszami i nieoczywistym lustrem, w którym każdy może się przejrzeć. Wystarczy spojrzeć na świat z ich perspektywy.

Spryciara, Przylepa, Sułtan, Flirciarz, Bestia, Szajba i Cwaniak to wyjątkowe indywidualności, które są naszymi przewodnikami po Stambule. Oglądamy z bliska ich codziennie przygody i spotkania z mieszkańcami. Niezależne i wolne zaglądają do sklepów, kawiarni i mieszkań. Nikt nie potrafi oprzeć się ich urokowi, a Stambuł byłby bez nich zupełnie innym miastem. Poznajcie ich sekretne życie!


“Magiczny i wyjątkowy”

—Joe Leydon, VARIETY

“Hipnotyzujący i czarujący“

—Eric Kohn, INDIEWIRE

“Wielbiciele kotów: oto film waszego życia!”

—James van Maanen, TRUST MOVIES

“Najbardziej bezczelnie uroczy film tego roku”

—Mike Mazzanti, THE FILM STAGE

“’KEDI to prawdziwe arcydzieło, cudowna historia o tajemnicach i radościach kotów i kochających ich ludzi. To nie tylko świetny film o naszej relacji z czworonożnymi, futrzastymi przyjaciółmi, ale też film o miłości, człowieczeństwie i dobroci. Wyjątkowe kino. Publiczność będzie mruczeć z zachwytu i prosić o więcej!”

—Pete Hammond, DEADLINE


Do pobrania