Koncerty Na Miejscu - Hubicki/Cisło - Conversation

reż.: Kino Miejsce | 2020 | 120Serdecznie zapraszamy na sobotni koncert plenerowy. Na deskach naszej plenerowej sceny wystąpią:

Hubicki/Cisło - Conversation - Dwójka chłopaków dojrzewa obok siebie przez dziesięć lat, na przełomie których ścierają się przede wszystkim intelektualnie i charakterologicznie. Pomimo skrajnie różnych osobowości, od liceum łączyła ich pasja do gór, długich rozmów i muzyki. Na przestrzeni lat wspólnie zdobywali szczyty górskie, grali razem w kilku zespołach, skończyli Akademię Muzyczną, budowali własne światopoglądy, nagrali dwie płyty i zostali pedagogami.

Co jakiś czas wracał temat stworzenia duetu - nigdy natomiast nie wiedzieli, co miałby grać ów twór, i co byłoby wspólnym mianownikiem tak różnych od siebie ludzi. Odpowiedź przyszła po dekadzie - elementem wspólnym dla wszystkich aktywności dwójki przyjaciół były niekończące się dyskursy. Dlatego Hubicki/Cisło Conversation postanowił oprzeć swój koncept nie na gatunku muzycznym, lecz na sposobie realizowania formy - na żywym dialogu. I tak okazało się, że spectrum utworów, które duet wziął na warsztat, jest bardzo szerokie - dobór materiału oparł się na sentymentalnych wyborach muzyków. Dlatego znajdują się tam standardy jazzowe, muzyka etno, piosenki popularne oraz własne kompozycje. Wszystko to obleczone jest otwartymi formami, tak, by pozostawić jak najwięcej przestrzeni do rozmowy.